Gloria Projeleri'ne Geri Dön

Concept Gloria

1. STRÜKTÜEL SİSTEM VE TEMEL

a. İnşaatta kullanılacak hazır beton ve demirler TSE belgeli olacaktır.
b. Bina betonarme karkas olarak imal edilecek,bodrum ve perde betonlarında su yalıtımkatkı maddesi konacak,perdelerin toprakla temas yüzeyi arası suya karşı membranveya sürme esaslı yalıtım olarak yapılacaktır.

2. ZEMİN KAPLAMALAR

a. Villaların zemin kaplamasında giriş alanı,hol ve mutfak alanı ithal geniş ebat seramik veya mermer olacaktır.Salon zemini ithal geniş ebat yağlı çizilmez fırçalı lamine mermer olup diğer alanlardaki malzemeyle görsel bütünlüğü sağlanacaktır.
b. Odalar geniş ebat ithal laminant parke olacaktır.
c. Zemin kat,bahçe verandası doğal traverten kaplanacaktır.

3. TAVANLAR

a. Salon,mutfak ve giriş tavanı asma tavan olacaktır.Giriş alanı tavanı ahşap çıta kaplaması veya ayna kaplama olacaktır.
b.Odalarda tavan sıvası + su bazlı boya yapılacaktır.
c. Islak hacimlerin ve koridorların tavanı su bazlı boya yapılacak gerek duyulan alanlar LAFARGE marka yeşil alçıpan ile asma tavan yapılacaktır.

4. BALKONLAR

a. Balkonlar projesine uygun olarak imal edilecektir.
b. Balkon zeminleri Vitra / Çanakkale veya muadili cinsi granit veya porselen seramik kaplanacaktır.
c. Balkon korkulukları,dış cephe tasarımına uygun olacak şekilde temperli lamine cam uygulaması yapılacaktır.

5. DOĞRAMALAR VE KAPILAR

a. Pencere doğramaları ithal Alumil veya Linea Rossa marka alüminyum olacaktır.Tüm camlar 4+4 mm kalınlığında çift ısı yalıtımlı cam olacaktır.Tüm doğramalarda orjinal alüminyum cinsinden sürgü sineklik takılacaktır.
b. İç kapılar standart üretim harici 2.60 yüksekliğinde özel tasarım 1.sınıf parlak oto cilası veya ahşap kaplama olacaktır.
c. Villa giriş kapıları Diamonddoor marka özel tasarım çok noktadan kilitli üzerlerinde parmak izi tanıyan sistem olarak tasarlanan çelik kapı olacaktır.

6. MUTFAK DOLAPLARI VE TEZGAH

a. Mutfak tezgahı detayına uygun olarak Montelli veya Corian marka akrilik tezgah yapılacaktır.
b. Mutfak armatürleri GROHE/FRANKE veya muadili ithal marka olucaktır. c. Mutfak alanında Franke marka elektrikli ocak / Çöp öğütücüsü / Fırın / Ankastre bulaşık makinesi / davlumbaz konacaktır. d. Giriş alanına iç kapı malzemesiyle aynı ahşap kaplama/oto cilası veya ayna kaplı olarak imal edilecektir.

7.BANYO ALANLARI

a. Banyo alanlarında ahşap veya lake cilalı hilton konulacaktır.Tüm rezervuarlar gömme olarak monte edilip, vitrifiye/batarya,tuvalet gibi ürünler ithal Grohe veya Bocchi marka olacaktır.Zemin kat ana banyo,duşakabin imalatı yapılmayacak olup duvarlar ithal duvar kağıdı olarak tasarlanmıştır.Diğer banyoların tamamı zemin malzemesine uygun olacak şekilde geniş ebatlı seramik yapılacaktır ve duşakabin konacaktır.

8. ISITMA-SOĞUTMA TESİSATI

a. Villaların ısıtma sistemi için tüm ortak kullanım alanlarına(bodrum hariç) REHAU marka yerden ısıtma sistemi ve BUDERUS marka kazan takılacaktır.
b. Salon ve tüm kullanım alanlarına LG veya Arçelik marka klima tesisatı çekilecek.Salon,mutfak ve yatak odası olarak gösterilen alanlara klima takılacaktır.
c. Villarda toz emme süpürge sistemi tesisatı yapılacaktır.

9. ELEKTRİK TESİSATI

a. Elektrik tesisatına ait tüm sigorta, kaçak akım rölesi SIEMENS marka olacaktır. Elektrik kabloları HES marka olacaktır.Tüm elektrik tesisatı trifaze sistem olacaktır. Elektrik sayaçları akıllı sayaç olacaktır.
b. Salon ve her odaya tv-data-sat tesisatı çekilecektir.
c. Kablolu yayın,uydu ve Digitürk e uygun tesisat döşenecek ve uygun yere uydu anteni ve dağıtıcısı konacaktır.

BAHÇE TANZİMİ VE ÇEVRE DUVARLARI

a. Peyzaj projesi, peyzaj firması tarafından çizilecek projeye göre çevre düzenlemesi yapılacaktır. Villa araları peyzajla sepere edilecektir. Bahçeye aydınlatma tesisatı ve ışıklandırma yapılacaktır.
b. Ortak kullanım alanında bahçe alanına projede onaylanan ölçülerde yüzme havuzu yapılacaktır.
c. Bahçe duvarları brüt beton/ cam veya mozaik kaplamalı olarak inşa edilecektir.

GÜVENLİK

a. Site etrafında gece görüşlü kamera ağıyla donatılacaktır ve site içerisinde oluşturulacak güvenlik kabinine bağlanacaktır.